
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 930 µm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 26 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Input Voltage | 2.508 V |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 1 mA |
| Min Output Voltage | 2.495 V |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Reference Voltage | 36 V |
| Schedule B | 8542310000 |
| Shunt Current | 100 mA |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 179
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31450
Ext.Price$0.31450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31450 | $0.31450 |
| 10 | $0.28557 | $2.85570 |
| 50 | $0.25930 | $12.96500 |
| 100 | $0.23238 | $23.23800 |
| 500 | $0.20826 | $104.13000 |
| 1000 | $0.19583 | $195.83000 |
| 3000 | $0.18414 | $552.42000 |
| 5000 | $0.17611 | $880.55000 |
